THI MAI RUMBO A VIETNAM FİLM YORUMU NETFLIX

İspanya 2017 yapımı Thi Mai Rumbo a Vietnam filmini Netflix sürekli önerdiyse de izlemek için fırsat yaratmamıştım. Pamplona'da başlayıp Hanoi şehrinde devam eden Thi Mai sanki Vietnam Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İspanya'ya özellikle hazırlatılmış gibi hissettirdi. Şehir pazarlaması, marka kent teması altında Vietnam'ın geleneksel kıyafetleri, sokak beslenme kültürü, turistik koyları ve bisiklet havuzuna dönen yolları filmde sürekli olarak karşımıza çıkıyor.

Foto Kaynak  IMDB

LGBT karakterin sevgilisini bulmak için Hanoi'ye Vietnamca öğrenip gitmesiyle havalimanında karşılaştığı Pamplona'dan gelen 3 kadının hikayesini anlatan Thi Mai, aslında Vietnam yetiştirme yurdundan evlat edinmek istenilen kızın yeni anneannesinin macerasına odaklanıyor. Evlat edinmek isteyen kızın trafik kazasından ölmesiyle, torununu İspanya'ya götürmek isteyen kadına eşlik eden iki arkadaşı ise kendi hikayelerini Hanoi'ye taşıyor. İzlemesi kolay, görsel olarak Asyatik unsurların sunulduğu film, çerez kategorisi için izlenebilir.

Kutay Çev.

Yorumlar

 1. Aa burda harika filmler var.. çok sevindim 🤗 hepsini tek tek izleyeceğim. Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. İspanyolca filmleri izlemek ve yorumlamak harika.

   Sil
 2. Evet eğlenceli bir filmdi.Oyuncular bir çok filmden aşina olduğum oyunculardı.Vietnam'ı da çok beğendim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İspanyollar oldukça başarılı filmler hazırlamaktalar. Gizem ve dram filmlerini daha çok sevmekteyim. Ülke olarak sanatsal ve kültürel yapıtlar desteklenmektedir.

   Sil
 3. Güzele benziyor, izleyeceğim ve bende blogumda yorumunu yaparım,.
  Bu yeni blogunu çok beğendimm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Destekleyici yorumunuz için teşekkür ederim. İspanyolca film tutkumu yeni bloğumda duyurmak beni de çok heyecanlandırmaktadır.

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar